Tervis: Mahlakas arbuus

Arbuus on väga mahlane ning maitsev valik meie toidulaual, kuid arbuus pole mitte ainult hea vahepala, vaid sellel on ka head raviomadused. Loe lähemalt.

 

Üks paremaid magneesiumi allikaid

Kõigest 150 grammist arbuusist piisab, et saada oma magneesiumi päevanorm kätte. Arvestades et magneesium on tähtsuselt teine mineraal, mida meie organism ise ei sünteesi, peaksime kasutama võimalust saada oma mineraali puudujääk arbuusiga kätte. Arbuusi peaksid kindlasti oma menüüsse lisama arteriaalse hüpertoonia all kannatavad inimesed. Lisaks on arbuus hea kolesterooli alandaja, mis on eriti tähtis südameveresoonkonna haiguste korral ning kõigile inimestele, kes soovivad terved olla.

 

Happe-leeliseline tasakaal terve maksa jaoks

Arbuusi unikaalsus seisneb selleski, et tema mahlas sisaldub üsna vähe looduslikke happeid ning soolasid, mida ei saa öelda teiste marjade ning puuviljade kohta. Seevastu leidub palju kasulikke leeliseid, mis aitavad organismi happe-aluselist tasakaalu normaliseerida. Antud omadus muudab arbuusi äärmiselt kasulikuks erituselundkonna jaoks. Erituselundkonna häirete all kannatavatele inimestele soovitatakse augustis tarbida 2 kg seda maitsvat ravimit päevas, kuid ka terved inimesed võiksid vesimelonit profülaktika eesmärkides süüa. Vahelduseks võib proovida ka arbuusimahla, lisades klaasi veidi mett.

 

 

Kuidas liigne vedelik kehast välja saada?

 

Arbuus viib kehast liigse vedeliku välja paremini kui ükski teine puuvili. Muide, selline kasulik omadus on ka arbuusikoorel. Arbuusikoorest võib valmistada joogi, mis aitab vabaneda tursetest. Sellist arbuusiteraapiat on võimalik kasutada terve aasta jooksul, sest kuivatatud arbuusikoort on lihtne säilitada. Selleks vala kuivatatud arbuusikoor keeva veega üle(proportsioonis 1:10) ning keeda 5 minutit. Jahuta, kurna ning joo 3-4 korda päevas ½ klaasi kaupa.

Nõuanne: Püüa vältida soolaseid toite 2-3 tundi enne arbuusi söömist. Kindlasti ei tohiks süüa krõpse, kala, soolaseid maapähkleid jmt. Miks? Sool kogub organismi liigset vedelikku ning seetõttu võib arbuusist saadud rohke vesi kehasse jääda.

 

 

Miinimum kaloreid

100 grammi vapustavalt hea viljalihaga saad vaid 38 kalorit. Seepärast harrastavad arbuusisöömist dieedipidajad, kuna täiskõhutunde saamiseks piisab 150-200 kalorist. Arbuusis leidub ka fooliumhape, mis normaliseerib rasvavahetust organismis. Arbuusidieet on ülimalt lihtne ning näeb välja järgmiselt:

Iga 10 kg kehakaalu kohta tuleb süüa 1 kg arbuusi päevas, ehk kui kaalud 75 kg, pead sööma 7,5 kg arbuusi päevas, jaota see kogus 5-6 söögikorraks. Arbuusidieeti ei soovitata pidada üle 5 päeva, kui sööd ainult arbuusi, ning üle 10 päeva, kui lisasid menüüsse ka leiba. Dieet on vägagi efektiivne: vähem kui nädala jooksul võib kaotada 3-5 kg.

 

Arbuusiraud

Rauasisalduse poolest järgneb arbuus salatilehtedele ning spinatile. Arbuusist saadud raud on kergesti omastatav ning aitab ainevahetust normaliseerida.

 

 

Kuidas arbuusi valida?

 

–         Koputa arbuusikoorele: valmis vili annab vastuseks tuhmi heli, pooltoores arbuus kõlab tühjalt.

–        Eelista kollase laiguga arbuusi.

–         Väldi arbuuse, mille koores on lõhed või pehmed laigud.

–         Arbuusi valmimise aeg on augusti lõpp – septembri algus, augusti alguses pole arbuusid niivõrd kasulikud.

Jaga sotsiaalmeedias