Ohumärgid sellest, et sa ei joo piisavalt vett

Sa tunned end näljasena

Kui Su kehas pole piisavalt vett, siis võib keha ajule signaali anda söömiseks. See võib juhtuda nii päeva kui ka öö jooksul, mil Sa näljasena külmkapi poole lähed, et üks mõnus kesköine võileib endale teha. Söömine teeb Sinu kehale rohkem tööd juurde, samas kui vesi puhastab organeid ja varustab neid vajaliku „kütusega“, et nad saaksid tõhusalt funktsioneerida.

Lihasmass väheneb

Lihased koosnevad samuti suurel määral veest. Seega on see ka loogiline, et mida vähem on organismis vett, seda väiksem on ka lihasmass. Vee joomine enne trenni, selle ajal ja pärast jõupingutusi ei rõõmusta Su keha mitte üksnes hea enesetundega, vaid see viib kehas vee ka õigetesse kohtadesse laiali, vähendab põletiku tekke võimalust ning suurte raskuste tõstmisega kaasnevat lihasvalu.

Nahk on kuiv

Igaüks, kes on olnud hädas kuiva nahaga, teab milleni see kõik viia võib- lõpmatu sügelemine, naha koorumine jne. Kuna nahk on keha kõige suurem organ, siis vajab ta loomulikult ka piisavates kogustes vett. Kuiv nahk on üks esimesi dehüdratsiooni ilminguid. Vedelikupuudus tähendab higierituse vähenemist, mille tagajärjel ei suuda keha liigseid mürke endast enam eraldada. Kui soovid, et Su nahk külmadele sügistuultele alla ei jääks, siis tuleks Sul esimese asjana rohkem vett igapäevaselt tarbima hakata.

Liiga janune

Suukuivusest oli küll juba juttu, kuid teatavasti on tõeline janu midagi palju enamat kui kuiv suu ja kurk. Igaüks, kes on kunagi pohmelli küüsis vaevelnud, teab, et hommikul peale pidu üles ärgates, võid ära juua küll terve suure kannutäie vett, kuid janu jääb siiski kangekaelselt püsima. Alkohol viib tervest kehast vee välja. Vee joomine saadab ajule „jah, palun vett“ signaale nii kaua, kuni vedelikutase kehas normaliseerub. Kuula oma keha hoolikalt, sest ta teab, millest räägib!

Jaga sotsiaalmeedias

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.