Looduslik ravim: INGVER

Kas teadsite, et teatud maitseainetel on tervisele palju kasulikke omadusi? Võtame näiteks ingveri. Iga päev ingverit süües juhtub teie kehaga positiivseid muutusi.

 

Ingverit tuntakse ja tunnustatakse nii põneva mekiga maitsetaimena kui ka äärmiselt tõhusa tervendajana. Ingver pole mitte ainult maitsev, vaid sellel on ka palju häid omadusi. Ingver sisaldab gingerooli, šogaooli, zingibereeni ning tervet hulka vitamiine ja mineraale. Seetõttu pole üllatav, et ingveril on pikk meditsiiniline ajalugu. Sajandeid tagasi kasutati ingverit igasuguste haiguste raviks. Lisaks aitab regulaarselt ingveri söömine ka teie keha tervena hoida.

 

Head omadused:

Ingver sisaldab gingerooli, bioaktiivset ainet, mis aitab vähendada selliseid sümptomeid nagu iiveldus ja oksendamine.

See aine aitab vähendada ka liigeste turset. Ingver sisaldab ka šogaooli – analgeetilise toimega ainet, mis aitab ka vähi ja südamehaiguste vastu. Ingveris sisalduv tsingibereen on seedimisele kasulik. Kuid mitte ainult: ingveril on ka diabeedivastane toime ning see parandab ajutegevust ja immuunsüsteemi.

 

Lisaks on ingver hea abivahend ka järgmiste sümptomite korral:

 

Põletikuvastane:  Selle põhjuseks on ingveri põletikuvastane toime.

Iiveldus kaob: Hommikuti iiveldab? Iga päev ingverit süües taandub iiveldus peagi. Näpunäide: Sellest võivad kasu olla eriti rasedatele ja kemoteraapiat saavatele inimestele.

Lihasvalu: kas teil on lihasvalu? Ingveri söömine võib sellele hästi mõjuda. Ingveri igapäevane tarbimine leevendab valu järk-järgult.

Soodustab seedimist : Ingveri igapäevane söömine teeb teie soolestikule palju head, stimuleerides vajalike ensüümide eritumist.

Menstruatsioonivalu:  Ingver sisaldab ainet, mille toime sarnaneb valuvaigistitega. 

Alandab kolesterooli taset: Triglütseriidide hulka veres vähendavad ingveris sisalduvad ained.

Tugevdab immuunsüsteemi: ingveri põletikuvastased omadused tugevdavad immuunsust. Ingver aitab vältida trombide teket, reguleerida vererõhku ja veresuhkru taset.

 

NB! Ettevaatlikud peaksid aga olema maohaavandite ja gastriidi põdejad, samuti need, kes halvasti kuumust taluvad.

Jaga sotsiaalmeedias